Milý čtenáři, budu velice ráda když mi napišete kometář, kladný nebo záporný !!!
!!! Díky vám pak mohu zlepšovat svou knihu !!!
Přeji příjemné čtení
Oddělovač stránka

2.Ranchsford

31. července 2010 v 21:00 | Ivetka |  2.Ranchsford
Toto je má druhá kapitola a navazuje na mou 1.Kapitolu (Legenda o zlomeném meči)
Žánr:Fantasy;Děj:popis království2. Ranchsford

Byl krásný letní den a na nebi nebyl jediný mráček. Ptáčci vesele poletovali nad malým městem Ranchsford, které obývalo něco přes třista obyvatel. V okolí města bylo pár farem, které uzavíraly toto poklidné město. I město Ranchsford patřilo královy Suggestrovi, které mu patřili všechny okolní města, a tak i město Ranchsford muselo platit daně.
           Každý měsíc vždy přijeli dva vojáci s královým rádcem Betrayem a vybírali daně. Betray byl krutý, a když někdo nemohl zaplatit, protože neměl peníze, tak buď vzal jeho majetek nebo syna, který byl poté přidán do armády.
          Betray byl urostlý muž a nikdo mu nikdy neviděl do tváře, protože si nikdy nestrhnul z hlavy přilbu, jen před králem, ale zůstává tajemstvím, proč Betray nechce ukázat svoji podobu.
          Každý za jeho zády mluví o Betrayovi a jeho vzhledu, a tak vznikly povídačky, kde každý přispěl svou fantazií. Někde se říkalo, že Betray se bojí ukázat svou tvář, protože je ošklivý. Určitě nechce, aby se mu někdo posmíval, protože tak by ztratil svou autoritu, těmito způsoby vzniklo mnoho pomluv, ale nikdy se to nedostalo k samotnému Betrayovi, což bylo velmi divné, protože to vědělo celé království.
          Město bylo velmi poklidné. Na západě bylo náměstí, okolo kterého bylo několik domů. V některých domech lidé provozovali svou práci. Bylo to velmi výhodné. Ve měste by jste nenašli lepší švadlenu než je Helena, která šije pro celé město.
          Ve měste také narazíte Hospodu U Tří Nožů, tento název je pravdivý, protože nad nápisem najdete opravdu zapíchnuté tři nože.
          Město končí a začínají pastviny statkářů. Na těchto místech sídlí devět farmářů.
Nedaleko čarodějky bydlí Thomas a Carol, kteří žijí na statku sami a starají se o několik krav a prasat. jsou to staří lidé a nemají rádi hluk.
O několik stop výše bydlí Max s Megan a se svým synem Tobiasem. 
Jejich sousedem je William a Elena a jejich syn Arron. Tobias a Arron jsou nejlepšími kamarády a tráví spolu nejvíce času.
          Podél města proudí řeka ZigZag nebo-li ,, klikatá řeka ,,  která teče do Tajemných hor, které jsou velmi hluboké a tajemné, a proto do těchto hor moc lidí nechodí jen Arron se svým nejlepším kamarádem. Do temných hor často chodívá i Lilly, dcera hospodského, o které to, ale nikdo neví. Do Tajemných hor nikdo nechodí, protože jsou velmi hluboké a nikdo, kdo je nezná se z nich nevrátil, ale jelikož Arron s Tobiasem do Tajemných hor chodívají již od malička, tak s tím nemají žádný problém.

          Na samém východě leží velké království krále Suggestra.


Noční pohled na království Suggestra

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTrbDhYg_1daXdfFIn4GAqtuofzfRnz9BX8eglpd1R3Ppdbm8g&t=1&usg=__1hE34EXlGlFdN5cu6xdEiJ-H1oo=
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alatariel Alatariel | Web | 11. srpna 2010 v 7:53 | Reagovat

pěkný začátek, doufám že bude i pokračování :-D

2 onlinekniha onlinekniha | E-mail | Web | 11. srpna 2010 v 10:43 | Reagovat

[1]:
Děkuji, to je druhá kapitola a třetí se jmenuje cesta do města :-)

3 Berenika Berenika | E-mail | Web | 12. srpna 2010 v 11:41 | Reagovat

které uzavíraly toto poklidné MĚSTO. I MĚSTO  které mu patřili všechny okolní MĚSTA, a tak i MĚSTO
MĚSTO bylo velmi poklidné.
MĚSTĚ také narazíte Hospodu U Tří Nožů
MĚSTO končí a začínají pastviny statkářů.
Podél MĚSTA proudí řeka Ve měste by jste nenašli lepší švadlenu šije pro celé MĚSTO.
Zase je tam výborný nápad, pro který se mi tvoje kniha hodně líbí, ale všimni si kolikrát se ti všude opakuje slovo MĚSTO.
A potom v těhle větách je hned za sebou dům...
několik DOMŮ. V některých DOMECH
Zase krásně rozvíjíš detaily, což oceňuji, ale zkus je popsat i jinýmy slovy. Například první věta, kterou jsem napsala na začátek komentáře, by se dala upravit jako: které uzavíraly toto poklidné MÍSTO nebo toto: ULICE bylo velmi poklidné. A tak podobně. Nechci tě zrazovat od dalšího psaní, jen to tak neber a dej si na to opakování pozor. Jde jen o různá slova, kterých má český jazyk bohatou zásobu. XD Přesto v téhle povídce napíšu s malými opravami - Jen tak dál.

4 onlinekniha onlinekniha | 12. srpna 2010 v 14:38 | Reagovat

Děkuji, máš pravdu, měla bych více používat slovní zásobu je mnoho synonym, kterými bych je mohla nahradit ! Děkuji dám si na to pozor! :-)
Určitě mě neodradíš, ale pomůžeš mi psát lépe, moc ti za to děkuji!!

5 Physalis Physalis | Web | 6. října 2016 v 5:10 | Reagovat

konsolidace půjček éra ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama