Milý čtenáři, budu velice ráda když mi napišete kometář, kladný nebo záporný !!!
!!! Díky vám pak mohu zlepšovat svou knihu !!!
Přeji příjemné čtení
Oddělovač stránka

Tajné místo I.Část

29. září 2010 v 10:06 | Ivetka |  5.Tajné místo

Dlouho jsem tu nenapsala další kapitolu, ale tuhle budu muset rozdělit na dvě části, protože je trochu delší, tak aby se vám to lépe četlo.
Žánr:Fantasy;Děj: V této části se Arron s Tobiasem  rozhodnou, že si postaví skrýš,jak to dopadne dál se dozvíte v další části.5.Tajné místo - I.Část
    
      Když Arron vešel domů, tak spatřil rodiče, jak čekají u jídelního stolu. Jeho dům byl skoro všude vyroben ze dřeva, jelikož měl velmi šikovného otce. Arronův dům byl postaven do dvou pater. V prvním patře se rozléhala kuchyně s obývacím pokojem a ložnici. Druhé patro patřilo jen Arronovi. Mezi prvním a druhým patrem je schodiště, které je samozřejmě ze dřeva.
,, Kde jsi byl, tak dlouho Arrone ? '' zeptal se otec zvýšeným hlasem.
,, Ehm, no to ti musím říct od začátku, je to moc dlouhý příběh. '' řekl jim a posadil se ke stolu.                           
      Vylíčil jim vše, co se událo během výpravy, ale vynechal smarta a Philla nahradil neznámým mužem. Otec s matkou poslouchali Arronův příběh s úžasem. Rodiče ho podporovali v různých blbostech a za to, co prožil byli na něj hrdí. Arron byl rád, když se může s někým o takových dobrodružství povídat a podílet se svými zážitky. Po chvíli řekl otec Arronovi:,, Tak už si běž lehnout synu, dneska jsi toho mnoho prožil a určitě jsi unavený.''
,, Ano tati.'' řekl Arron a seskočil ze židle a šel za matkou a políbil ji na tvář.
Matka mu polibek oplatila na čelo se slovy:,, Hezky se vyspinkej.''
Otec ho poplácal po zádech a řekl:,, tak už běž, my s mamkou si půjdem taky lehnout.''
Arron vyšel schody a zamířil si to rovnou do svého pokoje. Ani se nerozmýšlel a lehl si do postele. Po chvíli Arron usnul.
      Ráno obvykle svítilo ranní slunce, které zářilo na Arronovu farmu i na všechny okolní farmy. Později se slunce rozhostilo i do města. Všude kolem bylo ticho jen někdy byl slyšet řev zvířat, která tu sídlila. Ale u Arronovy farmy bylo podivné hlučno a takhle po ránu to nebylo zvykem. Arron s otcem pracovali v dílně, která stála několik stop od jejich domu.
      V dílně bylo několik nástrojů a různé materiály od dřeva až po kov. Arron s otcem stáli u nějakého stroje, nejspíš to byl Williamův vynález. Stroj sloužil jako kráječ na salám. Stroj stál na dřevěný stoličce, ve které byla našroubovaná ostrá břitva, z které vedl kotouč. Když zatočíte, břitva se rychle spustí dolů a zpátky nahoru.
,, Co myslíš tati, bude to fungovat ?'' řekl Arron a netrpělivým pohledem sklouzl k otci.
,, To opravdu nevím, tak to půjdem vyzkoušet.'' řekl William s šibalským úsměvem.

,, Jasně tati.'' řekl Arron a přesunul se k levé straně stroje, kde byl kotouč.
William přiložil k sekáčku salám a Arron začal kotoučem točit. Sekáček sekal salám na jemné kousky. Arron s otcem si plácli rukama a zajásali. Stroj byl v pořádku a pracoval tak, jak má.
,, Jak mu budem říkat synu?'' zeptal se William Arrona.
Arron pohlédl na otce a prohrábl si vlasy. ,, Ehm, počkej, přemýšlím.''řekl Arron.. Chvíli bylo ticho
, když Arron vykřikl:,, Co takhle sekáč.''
,, Jo, to docela ujde.''řekl William a rozesmál se. ,, Co je tady k smíchu?''řekl uraženě Arron. ,, Ale nic, to jméno se mi líbí. Sekáček.''řekl William s úsměvem ve tváři.
,, Ehm tati?''řekl nejistě Arron a přešlapoval nervózně na jednom místě. William chvíli přemýšlel, ale nakonec řekl:,,Jo můžeš, ale přijď na oběd.''
,, Jasně tati.''řekl Arron, ale to už běžel ven z dílny. William se pousmál a uklízel nepořádek, který před chvílí natropili.
      Arron zpomalil na cestě k Tobiasovi šel středním krokem. Po chvílí si pobrukoval neznámou melodii, ale pak náhle skončil a rozeběhl se podél cesty, protože spatřil Tobiase, jak sedí uprostřed louky. Arron přiběhl k Tobiasi a řekl:,,Co tady děláš?''
,, Jak vidíš, tak sekám trávu pro naše zvířata.'' řekl Tobias znuděně.
,, Tak já ti pomůžu a pak ti to musím vyprávět, co se mi stalo včera večer.''nabídl se Arron.
,, Super, tak támhle je kosa.''ukázal Tobias na hromadu nářadí. Arron šel ke kůlně a vzal si kosu a přispěchal k Tobiasovi. Tobias sekal pravou stranu a Arron levou stranu louky, to proto, aby to měli, co nejrychleji posekané.

      Zanedlouho měli posekanou hromadu trávy, kterou nastrkaly do velkého pytle a přenesly na místo vedle kůlny, kde ležely dva stejně velké pytle.
     
      Když všechny pytle položily vedle kůlny, tak se Tobias ozval otci a vzkázal mu, že půjde s Arronem ven.
,, No, co jsi mi chtěl říct?'' zeptal se Tobias, když kráčel k Arronovi.
,, Počkej, tady ti to radši říkat nebudu. Půjdem k řece.'' řekl Arron.

      Arron s Tobiasem se vydali k řece Zigzag, zanedlouho dorazili na ono místo. Arron se posadil na velký kámen a Tobias vedle něj.
,, To by jsi mi nevěřil, ale včera, jak jsem šel domů, tak se uprostřed cesty objevila čarodějka s Jewel.''vyhrkl Arron jedním dechem a hned pokračoval:,, Jewel je samice a byla snad deset stop vysoká. Pak jsem s ní i mluvil, ale ona ti to musí dovolit, ale tomu jazyku by jsi nerozuměl.''dořekl Arron povýšeně.
,, Jak to myslíš,''nechápal Tobias, ,,Když jsi s ní mluvil ty, tak já bych tomu taky rozuměl. Nedělej ze mě pitomce.''řekl Tobias.
,,Ne, ty by jsi mi nerozuměl, kdybych s ní mluvil. Je to prej stará magie nebo tak nějak to říkala čarodějka.''
,, To je nějak zajímavý.'' řekl Tobias.
,, To teda je, ale z toho si nic nedělej, já jsem taky nerozuměl, co si spolu povídají, ale doufám, že se příště dozvím o smartech a také o ní víc.''řekl Arrona stoupl si před Tobiase.
,, Myslíš si, že se s nima ještě někdy setkáš?''zeptal se Tobias s úsměvem na tváři.
,, Jo, řekli mi to a Jewel mi řekla, že si mě vybrala. Sice nechápu. co to znamená, ale cítím z toho spousta dobrodružství.''řekl Arron.
,,Hm, řeknu ti, že je to moc nechápu.''zašklebil se Tobias.
,,Ksakru, musím rychle běžet na oběd a nesmím se zpozdit.''řekl Arron a běžel směrem ke své farmě. Někde vzadu ho následoval Tobias, ale ten pak odbočil na druhou stranu.

      Arron celý udýchaný doběhl až ke své farmě. Vešel do kuchyně, kde matka stála u plotny a taťka seděl u stolu.
,, Ahoj tati a mami.''křikl Arron s ještě trochu udýchaností v hlase.
,, Máš štěstí Arrone, že jsi přišel včas.''řekl přísně William.
,, Posaď se zlato ke stolu, ale nejdříve si umyj ruce, podívej jak je máš špinavý.''řekla starostlivě Elena a ukázala na Arronovi špinavé ruce.
,, Ale mami.''odporoval Arron, ale pak se stejně vydal do koupleny s doprovodem matky.
,, Co jsi zase dělal, že máš tak špinavé ruce.''ptala se matka.
,,Náhodou jsem dneska pomáhal Tobiasovi posekat trávu.''řekl Arron a drhl se ruce.
,, Tak to tě šlechtí.''odpověděla Elena.
  
      Když si Arron umyl ruce, tak přiskočil ke stolu.
,, Co děláš Arrone, málem jsi rozlil víno.''rozhněval se otec.
,, Promiň tati.''omluvil se Arron.
      Elena nesla polévku a položila ji ji na stůl. Každému nandala na talíř a sedla si ke stolu. Všichni snědli polévku bez žádných připomínek. A poté jim Elena připravila maso se zelím.
,,Ehm, to je dobrota.''řekl Arron s přecpanou pusou.
,,Arrone, chovej se slušně, s plnou pusou se přeci nemluví.''okřikla ho matka.
,, Já vím, ale mě to strašně chutná.''řekl Arron s opět nacpanou pusou vepřového masa.
,, Já se z toho kluka jednou zblázním.''hlesla Elena a zasmála se.

      Když Arron snědl poslední sousto, tak vše spláchl douškem čisté vody a odstrčil židli a vyskočil.
,, Já jdu ven. Mami bylo to dobrý.''řekl Arron a odešel ven, pak se vrátil a dodal:,,Přijdu na večeři.''

      Jen, co to dořekl, tak zmizel, jak ohnivá čára. Arron běžel směrem k Tobiasově farmě a zastavil se až v půi cesty. Potom už jen šel rychlou chůzí.
zanedlouho sptařil Tobiasovu farmu. Arron doběhl k vratům, ale v okolí farmy nikdy nebyl, tak otevřel vrata a pomalu šel ke dveřím. Arrom zaklepal, ale nikdo se neozýval. Arron zakřičel:,,Tobiasi, jsi tu!''
Nikdo se neozval. Když Arron znova zaklepal na dveře, tak se najednou otevřely. Arron nevěděl, co má dělat, a tak vešel dovnitř.
      Zpoza rohu vyskočil Tobias a zakřičel:,,BAF!''
Arron sebou škubl a zařval:,,Aaaa.''
Tobias se rozesmál, až se popadal za břicho. Arron se narovnal a křikl naštvaně:,,Seš normální? Já tě tady hledám a ty na mě takhle sprostě vybafneš.''
Tobias se ještě pořád smál, ale pokoušel se smách udržet. nakones úspěšně a řekl:,,Já jsem tě viděl, když už jsi klepal, a tak mě napdalo, že když mě hledáš, tak bych na tebe mohl vybafnout. A víš, že tu mohl být kdokoli a schovávat se tu jako já a ty sem vejdeš ani se nerozhlídneš. Už jsi mohl být mrtvý.''
,,Jo, aha, tak já ještě dostanu vynadáno, nakonec to bude moje chyba, že jsem sem přišel, Ale máš pravdu měli by jsme být opatrnější. Vždyť na nás za chvíli přijde armáda vojáků, aby jsme se k nim přidali.''řekl Arron.
,,Hm, to jo, ''přitakal Tobias, ,,do večera mám celou farmu pro sebe.''zaradoval se.
,,Super.''vykřikl Arron.
,,Co, kdyby jsme si zašermovali. ''navrhl Tobias.
,,Dobrý nápad. Půjdu najít nějaký klacky.''nabídl si Arron a vyšel z domu a začal hledat v okolí farmy velké klacky.
Tobias mezitím vyšel z domu a čekal na Arrona.
      Arron přinesl dva tlusté klacky a jeden podal Tobiasi.
,,Tak Tobiasi, do střehu.''řekl Arron a zasmál se.
Tobias se napřáhl a poskakoval v přikrčeném postoji, tak jako Arron. Chvíli poskakovali, ale pak Arron zaútočil a Tobias se rychle vyhnul tvrdé ráně a poté odpálil klacek k Arronovi tak, že se klacky skřížily. Arron přitlačil na Tobiasův klacek, ale ten už nevydržel nápor a přelomil se. Tobias s prasknutím svého klacku upadl na zem. Arron se posměšně usmál, ale napřáhl ruku a pomohl Tobiasovi se zvednout.
,, Tobiasi, dneska máme celý den pro sebe. Co kdyby jsme si postavili svou skrýš. Co říkáš?''navrhl Arron.
,,Třeba, ale kde.''
,,Kde asi, v Temných horách.''řekl flegmaticky Arron.
,,Super.''
Arron s Tobiasem se vydali k Arronově farmě a ještě dál na sever. Když zahlédli první stromy Temného lesa, tak se posadili na rozlehlou část planiny a chvíli si odpočinuli.
      ,, Už víš, kde si ji postavíme Arrone?'' zeptal se Tobias se zájmem.
,,To nevím, ale určitě najdem dobré místo.''řekl Arron a vstal.
,, Pojď, půjdem hledat místo, kde by jsme ji mohli postavit.''zasmál se Arron.
Tobias také vstal a šel za Arronem. Prodírali se hustými jehličnatými stromy, které rostly skoro na každém kroku. Kluci měli malé škrámy po obličeji a po rukách.
,,Jak dlouho budem chodit tímhle strništěm.''
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Berenika Berenika | E-mail | Web | 29. září 2010 v 16:54 | Reagovat

U Arrona doma bylo skoro vše vyrobené ze dřeva, jelikož měl velmi šikovného otce. Arronův dům byl postaven do dvou pater.  -
V druhé větě by mohlo být ,,jeho dům" protože tam je zase to jméno dvakrát.

Mezi prvním a druhým patrem bylo schodiště, které je samozřejmě ze dřeva. -
Bylo schodiště, které je? Ono před tím bylo jiné? :-D

řekl Arron a posadil se ke stolu.                          
      Arron jim vylíčil vše, co se událo během výpravy, ale vynechal smarta a Philla nahradil neznámým mužem. Otec s matkou poslouchali Arronův příběh s úžasem. Arronovi rodiče ho podporovali v různých blbostech a za to, co prožil byli na něj hrdí. Arron byl rád, když se může s někým o takových dobrodružství povídat a podílet se svými zážitky. Po chvíli řekl otec Arronovi: -
No... Já nebudu počítat, kolikrát se tam objevilo Arron, a kolikrát to šlo nahradit jinými výrazy.
Zkus si to přečíst a pak to, jak to napíšu bez jeho jména.
řekl jim a posadil se ke stolu.                          
      Vylíčil jim vše, co se událo během výpravy, ale vynechal smarta a Philla nahradil neznámým mužem. Otec s matkou poslouchali jeho příběh s úžasem. Rodiče ho podporovali v různých blbostech a za to, co prožil byli na něj hrdí. Arron byl rád, když se může s někým o takových dobrodružství povídat a podílet se svými zážitky. Po chvíli mu otec řekl: -
Hmmm... Vidíš. Jde o to pohrát si se slovy a zabývat se každou větou. Nesnaž se psát dobře, ale jenom psát. Pak to dobré je. Jde o to, napsat to, jak to cítíš. Když se bojíš, že tam bude pár chyb, dopadne to tak, že se ti výrazy opakují.
Prostě piš. Piš, jak chceš, ale taky tak, aby z toho bylo cítit, že to píšeš ty. Ty! Ne robot, který píše ,,Já být" ale úžasný originální človíček, jehož blog jsem si oblíbila, protože jeho povídkám už k dokonalosti chybí jen ten cit.

   Zanedlouho měli posekanou hromadu trávy, kterou nastrkaly do velkého pytle a přenesly na místo vedle kůlny, kde ležely dva stejně velké pytle trávy,-
Trávy,trávy... Co takhle kdyby věta končila prostě slovem ,,pytle"? Bylo by to jednodušší a neopakoval by se dvakrát jeden výraz ve větě.

Nádherná kapitola. Už jsem se bála, že nic nepřibude... Dlouho, dlouho se tu neobjevil ani jeden článek. Doufám, že brzo budeš pokračovat. Vymýšlím další výraz pochvaly, abych se neopakovala i já, ale zjevně mi došly. Krása.

2 onlinekniha onlinekniha | 6. října 2010 v 9:24 | Reagovat

Tak už jsem přidala dalších pár odstavců, kdyžtak poku tam budou překlepy, moc se za ně omlouvám, ale takhle brzo jsem ještě nepsala.

[1]:: Moc ti děkuju za tvé komentáře :-) A jsem moc ráda, že si čteš mé kapitoly. Mic to děkuju.

3 Berenika Berenika | E-mail | Web | 7. října 2010 v 17:44 | Reagovat

pytle trávy,   Když všechny pytle položily
-pytle...

Jinak zase raději nebudu počítat kolikrát se objevil Arron, to by ti už dalo na drable jenom z téhle kapitoly. Jsi pořád lepší a lepší, každá kapitola mě překvapí, a nemůžu se dočkat další. Nádhera! :-D

4 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 27. června 2011 v 13:58 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

5 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 28. srpna 2011 v 20:26 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama